Przetłumacz na:

wtorek, 16 października 2012

Jak najszybciej schudnąć | Odchudzanie w biurze

Często, czytając zasady różnych diet, można dojść do wniosku, że zostały one stworzone dla gospodyń domowych mogących poświęcić większość swojego czasu na przyrządzanie posiłków zgodnych z daną dietą. Co ma zrobić człowiek, który większość dnia spędza w biurze, a powinien zjadać przeważnie pięć posiłków dziennie? Skąd brać dietetyczne jedzenie z dala od domu?

Jak odchudzać się w biurze?

Na początek dokładnie sprawdź okoliczne restauracje, bary sałatkowe, sklepy spożywcze. Trzeba zorientować się, co można kupić na miejscu, a co trzeba będzie przynieść z domu. Można oczywiście połączyć jedno z drugim, np. w pracy trzymać musli, a rano kupować jogurt na drugie śniadanie, z którym będzie można je wymieszać.

Kup dobre, szczelne pojemniki plastikowe różnej wielkości służące do przechowywania żywności. W takich pojemnikach możesz przynieść przygotowaną w domu sałatkę, kanapki z ciemnego pieczywa, owoce, pokrojone marchewki, ogórki. Przynoś ze sobą butelkę niegazowanej wody mineralnej.

Jeśli w biurze jest lodówka, możesz przynosić ze sobą wszystkie posiłki w oddzielnych pojemnikach. Jeśli nie ma, po niektóre trzeba będzie wyskoczyć do sklepu. Zwłaszcza latem uważaj na szybko psujące się produkty.

Jeśli spędzasz wiele godzin w pracy, przydatna będzie również mikrofalówka, w której szybko można podgrzać zakupiony lub przygotowany wcześniej w domu posiłek. Pamietaj jednak, że dwa obiady to za dużo! Jeśli jadasz obiad w pracy, wieczorem przygotuj jedynie lekką kolację, np. sałatkę z dodatkiem tuńczyka lub ,,warzywa na patelnię’’.

W pracy trudno czasem znaleźć czas na jedzenie, ale z drugiej strony powinno się jeść małe porcje. Jeśli przyniesiesz gotowe posiłki ze sobą, nie będzie to aż tak czasochłonne.

Powiedz współpracownikom, żeby w miarę możliwości nie kusili Cię słodyczami i odmawiaj konsekwentnie.

Nie doprowadzaj do wielkiego głodu pojawiającego się po powrocie z pracy – jeśli poświęcisz się i znajdziesz chwilę na małe posiłki w ciągu dnia, nie opróżnisz potem całej lodówki w domu. Przegryź kilka małych marchewek, zjedz owoc, mały jogurt lub kilka sztuk suszonych owoców – regularne posiłki pomogą Ci utrzymać stabilny poziom cukru we krwi i nie spowodują ,,wilczego apetytu’’.

Bibliografia

Biernat J. Żywienie a uroda, Astrum, Wrocław 2006, ISBN 83-7277-239-8
Biernat J. Żywienie, żywność a zdrowie, Astrum, Wrocław 2001, ISBN 83-7249-075-9
Kahlau S. 100 pomysłów na diety i smukłą sylwetkę, Muza, Warszawa 2005, ISBN 83-7079-761-X
Somer E. 10 nawyków, które rujnują kobiecą dietę, Liber, Warszawa 2006, ISBN 83-60215-15-4

Zofia Dąbrowska
Źródło:
http://abcodchudzanie.pl/odchudzanie-w-biurze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz